Нацыянальная акадэмія навук Беларусі
Секцыя фізікі, матэматыкі і інфарматыкі

Секцыя СМН Аддзялення фізікі, матэматыкі і інфарматыкі

Старшыня секцыі:

Усачонак Максім Сяргеевіч
Электронны адрас:
m.usachonak@dragon.bas-net.by

Нам. старшыні

Карпенка Ганна Дзмітрыеўна
  +375 (29) 666-54-58
Электронны адрас:
rfe.karpenko@gmail.com

Вучоны сакратар

Калачоў Віталь Мікалаевіч
  +375 (29) 140-21-02
Электронны адрас:
vitkalachev@gmail.com

У склад секцыі СМН Аддзялення ўваходзяць навуковыя арганізацыі:

  • Дзяржаўнае навукова-вытворчае аб'яднанне "Оптыка, оптаэлектроніка і лазерная тэхніка"
  • Інстытут фізікі ім. Б.І. Сцяпанава
  • Навукова-вытворчае прадпрыемства "Цэнтр святлодыёдных і оптаэлектронных тэхналогій"
  • Канструктарска-вытворчае прадпрыемства "ЦКБ"
  • Інстытут матэматыкі
  • Аб'яднаны інстытут праблем інфарматыкі
  • Міжгаліновай навукова-практычны цэнтр сістэм ідэнтыфікацыі і электронных дзелавых аперацый
  • Навукова-інжынернае прадпрыемства "Геаінфармацыйныя сістэмы"
  • Аддзялення фізіка-тэхнічных навук

    Секцыя СМН Аддзялення фізіка-тэхнічных навук

    Старшыня секцыі:

    Сідарэнка Аляксандр Юр'евіч, к. х. н., в.а. заг. лаб. ДНУ "Інстытут хіміі новых матэрыялаў НАН Беларусі"
     +375 (17) 268-63-08
    Электронны адрас:
    camphene@gmail.com

    Нам. старшыні

    Якімчук Дзмітрый Уладзіміравіч, (Матэрыялазнаўства)
      +375 (17) 284 11 47
    Электронны адрас:
    dim2yakim@gmail.com

    Нам. старшыні

    Залатая Паліна Сяргееўна, (Машынабудаванне)
      +375 (17) 284-24-44
    Электронны адрас:
    polina.zolotaya@gmail.com

    Нам. старшыні

    Козел Максім Аляксеевіч, (Энергетыка)
      +375 (17) 391-14-29
    Электронны адрас:
    max_kozel@rambler.ru

    Нам. старшыні

    Глушакоў Андрэй Мікалаевіч, (Тэхналогія)
      +375 (17) 263-58-38
    Электронны адрас:
    hlushakov.a.n@gmail.com

    Вучоны сакратар

    Бундюкова Вікторыя Дзмітрыеўна
      +375 (29) 616-65-29
    Электронны адрас:
    victoria.bundyukova@gmail.com

    У склад секцыі СМН Аддзялення ўваходзяць навуковыя арганізацыі:

  • ГА "НПЦ па матэрыялазнаўству"
  • ДНУ "Інстытут механікі металапалімерных сістэм імя. В.А. Белага"
  • ДНУ "Інстытут прыкладной фізікі"
  • ДНУ "Інстытут тэхнічнай акустыкі"
  • ДНУ "Інстытут тэхналогіі металаў"
  • ДНУ "Інстытут хіміі новых матэрыялаў"
  • ДНУ "Фізіка-тэхнічны інстытут"
  • ДНВА "Інстытут парашковай металургіі"
  • ДНУ "Інстытут цепла- і масаабмену ім. А.В. Лыкава"
  • РНПУП "Інстытут энергетыкі"
  • ДНУ "Аб'яднаны інстытут машынабудавання"
  • ДНУ "Аб'яднаны інстытут энергетычных і ядзерных даследаванняў – "Сосны"
  • Секцыя СМН Аддзялення аграрных навук

    Секцыя СМН Аддзялення аграрных навук

    Старшыня секцыі:

    Сакалоўская Людміла Мікалаеўна
    Электронны адрас:
    Sokolovskaya_LN@tut.by

    Нам. старшыні

    Шакель Таццяна Паўлаўна
      +375 (29) 516-11-76

    Вучоны сакратар

    Калтовіч Ірына Васільеўна
      +375 (29) 541-47-26
    Электронны адрас:
    irina.kaltovich@inbox.ru

    У склад секцыі СМН Аддзялення ўваходзяць навуковыя арганізацыі:

  • РУП "НПЦ НАН Беларусі па земляробстве"
  • РУП "НПЦ НАН Беларусі па жывёлагадоўлі"
  • РУП "НПЦ НАН Беларусі па механізацыі сельскай гаспадаркі"
  • РУП "НПЦ НАН Беларусі па бульбаводстве і плодаагародніцтве"
  • РУП "НПЦ НАН Беларусі па харчаванні"
  • РУП "Інстытут сістэмных даследаванняў у АПК"
  • РУП "Інстытут пладаводства"
  • РУП "Інстытут аховы раслін"
  • РУП "Інстытут эксперыментальнай ветэрынарыі ім. С.Н. Вышалескага "
  • РУП "Інстытут мяса-малочнай прамысловасці"
  • РУП "Інстытут рыбнай гаспадаркі"
  • Рэспубліканскае навуковае даччынае ўнітарнае прадпрыемства "Інстытут глебазнаўства і аграхіміі"
  • РУП "Інстытут агародніцтва"
  • РУП "Інстытут лёну"
  • Аддзяленне хіміі і навук аб Зямлі

    Секцыя СМН Аддзяленне хіміі і навук аб Зямлі

    Старшыня секцыі:

    Лапко Анастасія Віктараўна
    Электронны адрас:
    gormoshkina@gmail.com

    Нам. старшыні

    Крукоўская Вольга Юр'еўна
      +375 (33) 668-39-66
    Электронны адрас:
    o-krukowskaya@tut.by

    Вучоны сакратар

    Севярынчык Таццяна Аляксандраўна
      +375 (29) 202-83-74
    Электронны адрас:
    tanyaseverinchik@gmail.com

    У склад секцыі СМН Аддзялення ўваходзяць навуковыя арганізацыі:

  • ДНУ "Інстытут фізіка-арганічнай хіміі Нацыянальнай акадэміі навук Беларусі"
  • ДНУ "Інстытут біяарганічнай хіміі Нацыянальнай акадэміі навук Беларусі"
  • ДНУ "Інстытут агульнай і неарганічнай хіміі Нацыянальнай акадэміі навук Беларусі"
  • ДНУ "Інстытут прыродакарыстання Нацыянальнай акадэміі навук Беларусі"
  • ДНУ "Палескі аграрна-экалагічны інстытут Нацыянальнай акадэміі навук Беларусі"
  • РУП "Эксперыментальная база Свіслач" Нацыянальнай акадэміі навук Беларусі
  • ГУ "Рэспубліканскі цэнтр палярных даследаванняў"
  • Цэнтр геафізічнага маніторынгу
  • Секцыя СМН Аддзялення біялагічных навук

    Секцыя СМН Аддзялення біялагічных навук

    Старшыня секцыі:

    Шабета Марына Сяргееўна
    Электронны адрас:
    zentsova2009@gmail.com

    Нам. старшыні

    Машкоў Яўген Ігаравіч
      +375 (29) 233-12-18
    Электронны адрас:
    mashkov.evgenii25@gmail.com

    Вучоны сакратар

    Скарабагатава Аляксандра Сяргееўна
      +375 (17) 284-26-33
    Электронны адрас:
    cys.dbs.nasb@gmail.com

    У склад секцыі СМН Аддзялення ўваходзяць навуковыя арганізацыі:

  • Навукова-практычны цэнтр НАН Беларусі па біярэсурсах
  • Інстытут лесу
  • Інстытут эксперыментальнай батанікі імя В.Ф. Купрэвіча
  • Цэнтральны батанічны сад
  • Інстытут біяфізікі і клетачнай інжынерыі
  • Інстытут генетыкі і цыталогіі
  • Інстытут мікрабіялогіі
  • Секцыя СМН Аддзялення медыцынскіх навук

    Секцыя СМН Аддзялення медыцынскіх навук

    Старшыня секцыі:

    Дасіна Маргарыта Алегаўна
    Электронны адрас:
    pochta_margo@mail.ru

    Нам. старшыні

    Альфер Ірына Юр'еўна
      +375 (29) 706-36-81
    Электронны адрас:
    alfiorchik@mail.ru

    Вучоны сакратар

    Ануфрыева Галіна Валер'еўна
      +375 (29) 238-78-00
    Электронны адрас:
    gala23@tut.by

    У склад секцыі СМН Аддзялення ўваходзяць навуковыя арганізацыі:

  • ДНУ "Інстытут фізіялогіі НАН Беларусі"
  • ДНУ "Інстытут радыебіялогіі НАН Беларусі"
  • ДП "Інстытут біяхіміі біялагічна актыўных злучэнняў"
  • Секцыя СМН Аддзялення гуманітарных навук

    Секцыя СМН Аддзялення гуманітарных навук

    Старшыня секцыі:

    Юрэцкі Станіслаў Сцяпанавіч
    Электронны адрас:
    stanislau.yuretski@gmail.com

    Нам. старшыні

    Грос Алена Пятроўна
      +375 (29) 869-59-80
    Электронны адрас:
    gross.alena@mail.ru

    Вучоны сакратар

    Пушкевіч Сяргей Аляксандравіч
      +375 (29) 850-03-89
    Электронны адрас:
    pushkevich@gmail.com

    У склад секцыі СМН Аддзялення ўваходзяць навуковыя арганізацыі:

  • Інстытут філасофіі
  • Інстытут сацыялогіі
  • Інстытут эканомікі
  • Інстытут гісторыі
  • Цэнтр даследаванняў беларусскай культуры, мовы і літаратуры
  • Цэнтральная навуковая бібліятэка ім. Я. Коласа
  • РУП "Выдавецкі дом" Беларуская навука"